Zásahy 2015

POČET ZÁSAHŮ 3
POŽÁR 1
TECHNICKÁ POMOC 2
PLANNÝ POPLACH 0
 

 

1. 4.1.2015 - POŽÁR I.st. - nízká budova Horka nad Moravou, Míru 1, požár sazí v komíně

V neděli 4.1.2015 v 21:01 byl naší jednotce vyhlášen první výjezd v novém roce. Jednalo se o poplach I. stupně. Ve zprávě od operačního byl uveden požár komínu, plameny a jiskry z komínu na rodiném domě v ulici Míru 1. Šest minut po vyhlášení již jednotka v osmičlenném zastoupení vyjížděla s CAS na místo požáru. Na místo jsme dorazili doslova několik sekund před HZS Olomouc. Vizuálně jsme provedli kontrolu objektu, nebylo znát žádné ohnisko požáru. HZS provedl důkladnější kontrolu pomocí termokamer. V čase 21:45 jsme se vrátili zpět na základnu. 

 

2. 19.1.2015 - TECHNICKÁ POMOC I.st. -  Horka nad Moravou, Družstevní, únik plynu, oxid uhelnatý areál firmy MONTIX

Pomoc jednotky profesionálních hasičů stanice Olomouc, za posílení jednotkou Horka nad Moravou si vyžádal únik nebezpečné látky do prostor průmyslového areálu v obci Horka nad Moravou. Žádost o součinnost přijala linka tísňové pomoci hasičů krátce po deváté hodině z operačního střediska zdravotnické záchranné služby, ta již na místě zahájila ošetřování osob nadýchaných nebezpečnou látkou. Na místo byla povolána i naše jednotka, které byl vyhlášen poplach 9:16 hod. Vyjížděla CAS se čtyřčlennou posádkou. Příjezd na místo již po 9 minutách. Hasiči z HZS po svém příjezdu provedli v dýchací technice měření speciálními, detekčními přístroji a potvrdili naměřené hodnoty oxidu uhelnatého, vysoce nebezpečné pro lidský organismus. V některým místech dosahovaly hodnoty dvakrát více než je únosné pro člověka. V následujícím čase jednotky provedly přirozené odvětrání, tedy otevření oken a dveří. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila v čase 10:45 zpátky na zbrojnici.  

               

3. 31.1.2015 - TECHNICKÁ POMOC I.st. - Horka nad Moravou, Poděbrady, zamrzlá labuď v jezeře

Sobotní promrzlé dopoledne rozezněla v čase 9:23 siréna svolávající hasiče k výjezdu. Po naložení potřebného vybavení jako byl člun a jeho příslušenství vyjela jednotka po 12 minutách ze zbrojnice ve složení: Novák R., Tománek R., Klevar L., Konrád P., Vysloužil M. a Vodák J. na Poděbrady, kde měla být přimrzlá labuť k ledu. Po příjezdu již byla na místě jednotka HZS. Zjistilo se, že dané labutě přimrzlé nakonec nejsou. Došlo však k zapadnutí vozidla HZS. Naše jednotka zůstala na místě několik desítek minut než se podařilo vozidlo HZS vytáhnout. Po těžkém boji se však podařilo profíky zachránit. At žije Tatra! V 11:15 jsme se vrátily zpět na základnu.