Mladí hasiči

Na této stránce Vás seznámíme s nejmladšími členy našeho sboru.

V současné době má Sbor dobrovolných hasičů Horka nad Moravou 47 členů, z toho je 26 do 18 let. Naši mladí hasiči se účastní LIGY MLADÝCH HASIČŮ okresu Olomouc. Obě družsta, jak mladých, tak i starších dosáhli loni velmi dobrých výsledků. V kategorii mladší (6-11 let) obsadili v loňském roce konečné 5. místo z celkem 39 soutěžících družstev. Nezůstala za nimi ani kategorie starších (12-15 let), kteří obsadili celkově ze 27 hodnocených družstev výborné 6. místo.

Mladí hasiči mají jednou týdně v našem areálu na Dolech trénink. Během letních závodů jsou kluci i holky se svými instruktory také často o víkendech. Hodně ze svého volného času jim zabere také celostátní hra PLAMEN. Její součástí je například branný závod (střelba ze vzduchovky, uzly, topografie, pořární ochrana a zdravověda, disciplíny CTIF s překonáváním překážek, štafeta CTIF a štafeta požárních dvojic. Mezi nehasičské aktivity patří například každoroční sjezd řeky Moravy na raftech.

Mladí dobrovolní hasiči ze starší kategorie se postupně zapojují do činnosti sboru na různých brigádách a akcích, které pořádá SDH.

Chcete se k nám připojit?

Od března 2012 mohou vstoupit a stát se novými kamarády nový mladí hasiči s ročníkem narození 2006.

Kontakt a informace na emailu: sdh-horka@email.cz

Aktuálně:

Družstvo mladších:

Družstvo starších:

Více fotek naleznete v sekci fotogalerie